loader
icon Havaalanına Uzaklık
50 Km
icon Otogara Uzaklık
3 Km
icon Merkeze Uzaklık
2 Km
Paylaş

Ürgüp Üç Güzeller Peribacaları

Kapadokya'da en çok fotoğrafı çekilen peribacası olması özelliğinin yanın sıra diğer peribacalarından daha ünlü yapan Üç Güzeller Efsanesi…

 

Hikâyeye göre, Kapadokya’da peri padişahının güzeller güzeli kızı bir çobana âşık olmuş. Peri padişahının tüm engellemelerine karşın kızı çobana kaçmış ve evlenmişler. Zaman içinde bir de çocukları olmuş. Peri padişahı ise bu haberi aldığında daha çok öfkelenmiş ve çoban ile kızını bulması için askerlerini göndermiş. Peri padişahının kızı uzaktan onlara doğru gelen askerleri gördüğünde Tanrı’ya yakarıp, onu ve ailesini birbirlerinden ayırmaması için dua etmiş. Masal bu ya dileği kabul olmuş ve üçü bu üç güzel peribacasına dönüşerek sonsuza kadar bir arada kalmışlar.

 

Kapadokya’nın eşsiz manzaralarını göz alabildiğine uzanan birçok seyir terasından izleyebilirsiniz. Üç Güzelleri diğerlerinden ayıran özelliği ise arkalarında Erciyes Dağı’nın ihtişamlı görüntüsüdür. Üstelik Üç Güzelleri göreceğiniz alana giriş ücreti alınmıyor. Eğer gün doğumunda buraya gelebilirseniz, gökyüzünü saran rengârenk balonlar eşliğinde muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. Bu muhteşem peribacaları, akşamları da görülebiliyor. Projektörlerle aydınlatılan Üç Güzeller ’de manzaranın tadına doyum olmuyor.

Bültene kayıt olun,
Ürgüp için yenilikleri kaçırmayın!
Arama Yap