loader
Döviz İşlemleri

Döviz İşlemleri

Ürgüp'teki çoğu yerde genellikle Türk lirası kullanılmaktadır. Bazı işletmelerde dolar ve euro ile ödeme yapılmaktadır. Bunun yanı sıra Ürgüp'ün genelinde banka ve kredi kartları ile yapılan ödemelerde kullanılabileceği gibi bazı yerler sadece nakit ödeme ile hizmet vermektedir.

 

Ürgüp'te bulunan döviz büroları ve bankalar genellikle saat 09:00 itibariyle hizmet vermeye başlarlar.

 

Döviz büroları genellikle 19:00 ile 20:00 saatleri arasında kapanmaktadır. Bazı büroların kapanma saatlerinin farklılık gösterme nedeni ise özel sektöre ait kurumlar olmasından kaynaklanmaktadır.

 

Döviz büroları genel itibariyle hafta sonu kapalı durumda olmasına rağmen özellikle turist yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerde bazı bürolar cumartesi ve pazar günleri de açık olabilmektedir.

 

Döviz büroları, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda bayramın ilk 2 günü genel olarak kapalıdır. Arefe günlerinde ise açık durumdadırlar. Aynı zamanda döviz büroları resmi tatillerde de açıktır. (1 Ocak, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 1 Mayıs, 30 Ağustos, 15 Temmuz)

 

Ayrıca Ürgüp'te bulunan pek çok bankanın içinde, döviz bozdurmak için yerler bulunmaktadır. Bankaların komisyon rakamları genelde döviz bürolarına göre daha uygun olabilmektedir.

 

Ürgüp'e geldiğinizde, eğer anlaşmalı banka kartınız bulunuyorsa şehirde yer alan ATM’lerden de faydalanabilirsiniz.

Bültene kayıt olun,
Ürgüp için yenilikleri kaçırmayın!
Arama Yap